Історія - перший кишеньковий ліхтар

У 1896 році була винайдена перша суха батарея. На відміну від попередніх батарей, вона використовувала в'язкий електроліт замість рідини. Це була перша батарея, яка підходила для портативних електричних пристроїв, так як вона не текла або легко не ламалася і працювала в будь-якої орієнтації.

10 січня 1899, Американська компанія American Electrical Novelty and Manufacturing Company отримала патент США № 617592 (подано 12 березня 1898) на ліхтар від Девіда Місселла його англійського винахідника. Цей "електричний пристрій" розроблений Місселом, було оснащено трьома батареями "D" покладених у ряд у паперову трубку з лампочкою і грубим латунним відбивачем в кінці. Компанія передала кілька цих пристроїв в Нью-Йоркській відділ поліції, де на них позитивно відгукнулися.

Ці перші ліхтарики працювали на вугільно-цинкових акумуляторах, які не могли забезпечити постійний електричний струм і вимагали періодичного "відпочинку" для продовження роботи. Так як ці перші ліхтарики також використовували енергетично неефективні вуглецеві лампи розжарювання, час "відпочинку" проходив в довгі проміжки часу. Отже, вони могли бути використані тільки як короткі спалахи, отже в Америці і отримали назву - Flashlight (дослівно - проблискове світло, прим. пер.)